w trosce o Twój czas

Zaawansowane
sterowanie kotłem

komfort i ekonomiczne spalanie.

Sterownik kotła

Oszczędność energii, komfort cieplny, niższe rachunki za ogrzewanie, wygoda obsługi ­­to wyzwania stawiane przed nowoczesnymi regulatorami pracy urządzeń grzewczych.

EcoNet 300 z aplikacją mobilną

System internetowy z mobilną aplikacją pełni funkcję zarządzającą oraz serwisową; obsługuje i zarządza pracą kotła on-line przez WiFi również z aplikacji mobilnej.

EcoSter x80 i EcoSter x40

bezprzewodowy panel i termostat z dwukierunkową komunikacją z kotłem

Token Distribution

Prosta obsługa kotła

Funkcje sterownika

Sterowanie z algorytmem Individual Fuzzy Logic

Individual Fuzzy Logic - co to takiego?

Individual Fuzzy Logic to opatentowany autorski algorytm składający się z trzech współpracujących ze sobą programów, których głównym zadaniem jest zapewnienie dobrego i ekonomicznego spalania. Zastosowane w kotłach SEKO regulatory ecoMAX z funkcją Individual Fuzzy Logic zostały uznane za najbardziej innowacyjny produkt w Polsce.

  • Program adaptacyjny określa zapotrzebowanie na moc, poprzez adaptacyjne określenie charakterystyki ogrzewanego obiektu.
  • Program płynnej modulacji płynnie reguluje strumień paliwa na podstawie danych otrzymanych z pierwszego programu – płynna modulacja od minimum do maksimum.
  • Program optymalizacji procesu spalania odpowiada za spalanie zupełne i całkowite. Dla każdego strumienia paliwa (określonego w drugim programie) dobierana jest automatycznie wielkość nadmuchu (moc wentylatora), dzięki czemu uzyskuje się optymalne spalanie – emisja tlenków węgla informujących o jakości spalania dla np. ekogroszku i dobrego palnika na poziomie ok. 100-300 ppm CO.

Individual Fuzzy Logic - zalety

  • ustawianie tylko temperatury co, pozostałe parametry ustawiane są automatycznie zgodnie z charakterystyką kotła
  • brak problemów z ustawieniami po zmianie paliwa - automatyczne dopasowanie się do nowego paliwa
  • dobre spalanie różnych gatunków węgla dzięki pracy w punkcie optymalnym intuicyjny system obsługi TOUCH & PLAY z przyjaznym menu
  • możliwość wyboru dwóch rodzajów algorytmów: tradycyjnego lub INDIVIDUAL FUZZY LOGIC
  • REDUKCJA KOSZTÓW dzięki zmniejszeniu zużycia węgla dzięki dobrej jakości spalania (znajdowanie zawsze optymalnego punktu pracy), stabilnej praca kotła, unikaniu częstej pracy w podtrzymaniu oraz modulacji pracy palnika z optymalnym doborem ilości powietrza i dawek paliwa
  • Moduły rozszerzeń - dodatkowe funkcje sterownika
Token Distribution
Token Features

najnowsza technologia

Co potrafi Twój kocioł?

Od zarządzania temperaturą po dopasowanie się do warunków za oknem Twojego domu – Twój kocioł SEKO zarządzany z użyciem sterowania najnowszej generacji ma ogromne możliwości!

Praca w trybie LATO lub ZIMA

tryb LATO – jest to specjalny tryb w którym obiegi grzewcze są wyłączone a kocioł pracuje tylko na potrzeby ogrzewania zasobnika ciepłej wody użytkowej (CWU).

Dezynfekcja termiczna

Dezynfekcja termiczna wody to jedna ze skutecznych metod walki z bakteriami Legionella. W potocznym języku jest ona nazywana również przegrzewem instalacji c.w.u. (ciepłej wody użytkowej).

Zdalne sterowanie

Sterownik kotła zapewnia komfort poprzez współpracę ze zdalnym sterowaniem – za pomocą komputera, aplikacji mobilnej czy też paneli pokojowych

Kontrola innych urządzeń

Sterownik pogodowo steruje obiegiem CO, CWU oraz mieszaczowymi obiegami grzejnikowymi i podłogowymi, steruje zaworem trójdrogowym i czterodrogowym; możliwość rozszerzenia funkcjonalności

Token Features
Token Architecture

Zdalne sterowanie

Zarządzanie kotłem bez zaglądania do kotłowni

Dzięki zastosowaniu osprzętu do sterownika możesz wygodnie monitorować pracę kotła i zarządzać nią bez zaglądania do kotłowni; przy użyciu pakietu ecoNet kontrolujesz pracę urządzenia z każdego miejsca w którym masz dostęp do internetu!

Econet z aplikacją mobilną

System internetowy z mobilną aplikacją pełni funkcję zarządzającą oraz serwisową; obsługuje i zarządza pracą kotła on-line przez WiFi również z aplikacji mobilnej.

EcoSter Touch i EcoSter 200

Panele zdalnego sterowania pełniące również funkcję termostatów pokojowych, umożliwiające m.in. sterowanie temperaturą

EcoSter x80 i EcoSter x40

bezprzewodowy panel i termostat z dwukierunkową komunikacją z kotłem

Token Architecture
The Founders

Zdalne sterowanie kotłem c.o. SEKO

Komfort w nowym wymiarze

system internetowy EcoNet 300
z aplikacją mobilną

Mobilność i redukcja kosztów

System internetowy z mobilną aplikacją pełni funkcję zarządzającą oraz serwisową; obsługuje i zarządza pracą kotła on-line przez WiFi również z aplikacji mobilnej.

Dzięki rozbudowanemu serwisowi internetowemu Użytkownik adalnie zarządza pracą on-line kotła za pomocą komputera przez dedykowaną stronę internetową. Serwis daje możliwość sterowania wszystkimi parametrami obiegów grzewczych, systemu wentylacyjnego i solarnego, pomp ciepła oraz kotłów; oferuje wizualny podgląd stanu pracy wybranego urządzenia i rejestracja kluczowych parametrów jego pracy. EcoNet zapewnia przejrzystą wizualizację pracy urządzenia w postaci wykresów i zapis alarmów oraz historii danych z możliwością wysyłki powiadomień na skrzynkę mailową.

Dzięki aplikacji mobilnej umożliwiliśmy mobilne zarządzanie on-line pracą kotła nie tylko za pomocą komputera, ale również przez tablet czy smartfon. Mobilna aplikacja ecoNet to podgląd i zmiana parametrów pracy wszystkich obsługiwanych urządzeń, a tym samym obiegów grzewczych lub wentylacyjnych oraz zmiana trybów pracy i harmonogramów czasowych.

Econet 300 to również redukcja kosztów serwisowych – konta serwisowe dostępne dla producentów kotłów oraz firm instalatorskich zapewniają dostęp do parametrów serwisowych regulatorów, dzięki czemu nie zawsze jest konieczny wyjazd serwisowy do klienta. Warto wiedzieć że sygnalizacja alarmów może również odbywać się poprzez wysyłanie emaila na adres mailowy.

Na podstawie parametrów regulatora kotła moduł internetowy tworzy bieżący schemat instalacji a system daje dostęp to pełnej historii alarmów wraz z opisami oraz czasami ich trwania., rejestruje na serwerze dane dotyczące temperatur oraz parametrów pracy kotła – historia danych przedstawiana jest przy pomocy czytelnych wykresów.

The Founders
Advisors and Investors

panel zdalnego sterowania

EcoSter Touch

z funkcją termostatu pokojowego

ecoSTER TOUCH to panel zdalnego sterowania pełniący również funkcję termostatu pokojowego umożliwiający m.in. sterowanie temperaturą.

Oprócz funkcji termostatu umożliwia odczyt i edycję wszystkich parametrów urządzeń (kotła, pompy ciepła itd.). Daje on również możliwość regulacji podstawowych funkcji kotła, wybór różnych trybów pracy oraz informuje o poziomie paliwa w zasobniku i alarmach. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia indywidualnego harmonogramu temperatur dziennych i nocnych.

Przy sterowaniu pogodowym kotła lub obiegów mieszaczowych automatycznie podnosi krzywą grzewczą w celu dogrzania kotła lub obiegu grzewczego. Posiada również funkcję „Tryb hotelowy”, która blokuje menu regulatora kotła i innych termostatów z poziomu tego urządzenia.

Tryby pracy

ecostertouch-ikonki_02

harmonogram

temp. zadana w pokoju zgodna z ustawionym harmonogramem czasowym

ecostertouch-ikonki_08

wyjście z domu

zastąpienie istniejącej nastawy temperaturą ekonomiczną na zaprogramowany okres 1÷60h

ecostertouch-ikonki_04

ekonomiczny

regulator pracuje ze stałą ekonomiczną temperaturą zadaną

ecostertouch-ikonki_10

wietrzenie

zamknięcie zaworów mieszających i wyłącznie pomp obiegowych w regulatorze kotła przez zaprogramowany okres 1÷60min

ecostertouch-ikonki_12

party

zastąpienie istniejącej nastawy temperatury na zaprogramowany okres 1÷48h inną.

ecostertouch-ikonki_06

komfortowy

regulator pracuje ze stałą komfortową temperaturą zadaną

ecostertouch-ikonki_14

wakacje

zastąpienie istniejącej nastawy temperatury na zaprogramowany okres 1÷60 dni.

ecostertouch-ikonki_18

ładowanie c.w.u.

umożliwia jednorazowe załadowanie zasobnika CWU

ecostertouch-ikonki_16

przeciwzamarzanie

stała temperatura w obiegu c.o.; temperatura zadana ciepłej wody użytkowej 8˚C

Panel zdalnego sterowania

EcoSter 200

z funkcją termostatu pokojowego

ecoSTER 200 to panel zdalnego sterowania pełniący również funkcję termostatu pokojowego umożliwiający m.in. sterowanie temperaturą.

Zadaniem panela jest regulacja i podgląd podstawowych funkcji kotła, ustawienie harmonogramu temperatur dziennych i nocnych oraz różnych stref czasowych dla całej doby, wybór trybów pracy (Ekonomiczny, Komfortowy, Wietrzenie, Wakacje, Urlop), wyświetlanie informacji o alarmach i poziomie paliwa w zasobniku oraz o temperaturze zewnętrznej.
Posiada podświetlany wyświetlacz graficzny oraz system obsługi „TOUCH&PLAY”, zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniach dzięki komunikacji z regulatorami, z użyciem czujników CT 7 steruje temperaturą w 3 niezależnych pomieszczeniach, pełni funkcję dodatkowego panelu do sterowania regulatorem.

Advisors and Investors
Partnerships

Panele zdalnego sterowania

EcoSter x80 i EcoSter x40

bezprzewodowy panel
i termostat z dwukierunkową komunikacją z kotłem

eSTER_x80

Panel pokojowy, który pełni funkcję bezprzewodowego zdalnego sterowania, zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniach dzięki komunikacji radiowej z regulatorami, umożliwia odczyt i edycję wszystkich parametrów regulatorów i obiegów grzewczych oraz wentylacyjnych, steruje pogodowo obiegami mieszaczowymi i automatycznie koryguje krzywą grzewczą w celu dogrzania obiegu, oferuje sterowanie regulatorem z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

eSTER_x40

Termostat pokojowy który zapewnia pełną konfigurację menu regulatora z poziomu dowolnego pomieszczenia,
utrzymuje zadaną temperaturę pokojową, informuje o poziomie paliwa w zasobniku paliwa, stanach alarmowych i monitach kotła, pracy palnika i potrzebie jego czyszczenia oraz wartości temperatury zewnętrznej, włącza i wyłącza kocioł oraz zapewnia stałą synchronizację czasu z regulatorem

System xSMART

System xSMART w panelu ester x80 to LBS system – minimalizacja zakłóceń pracy innych urządzeń oraz wysoka stabilność działania, dzięki stałemu monitorowaniu jakości połączenia; to proste parowanie z urządzeniami, utrzymuje temperaturę komfortową lub ekonomiczną w pomieszczeniu, wybór różnych trybów pracy regulatora oraz informacja o poziomie paliwa, sygnalizacja alarmów i stały monitoring pracy obiegu, ustawienia harmonogramu temperatury nocnej i dziennej, tryb hotelowy – blokuje dostęp do menu regulatora i innych paneli, wyświetlacz 4,3 cala z ekranem dotykowym, funkcja zdalnego pulpitu dla regulatorów.

Partnerships
The Press

większe możliwości sterownika

Osprzęt do regulatorów pracy kotła

Osprzęt dodatkowy

Moduł rozszerzeń B

Obsługa dwóch dodatkowych obiegów grzewczych
Obsługa bufora c.o. – dolna i górna temperatura
Sterowanie dodatkowym podajnikiem paliwa
Możliwość podłączenia dwóch dodatkowych termostatów pokojowych
Konfigurowalne wyjście do obsługi kotła rezerwowego lub alarmów

Moduł rozszerzeń C

Obsługa dwóch dodatkowych obiegów grzewczych wyposażonych w zawory mieszające
Sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u.
Możliwość podłączenia dwóch dodatkowych termostatów pokojowych
Konfigurowalne wyjście do obsługi kotła rezerwowego lub alarmów
zmiana trybów pracy i harmonogramów czasowych

Czujnik pogodowy

Czujniki temperatury zewnętrznej (pogodowej) wykorzystywane są do wspomagania sterowania procesem spalania poprzez wybór odpowiedniej krzywej grzewczej.

Czujnik pokojowy

Czujniki temperatury wewnętrznej (pokojowej) wykorzystywane są do wspomagania sterowania procesem spalania poprzez wybór odpowiedniej krzywej grzewczej.

The Press
Get in Touch

bądź na bieżąco z tym co dzieje się w SEKO

Jesteśmy dumni z tego że nasze urządzenia służą w wielu domach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o nowościach u nas wpisz proszę swój adres email.
W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania powiadomień.

Get in Touch