więcej czasu dla Ciebie i Twoich Bliskich

Clean Protect

Automatyczne czyszczenie i odpopielanie Twojego kotła
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Systemy czyszczenia wymiennika i automatycznego odpopielania SEKO

To co najbardziej uciążliwe, długotrwałe i osłabiające w użytkowaniu większości kotłów na paliwa stałe to konieczność częstego czyszczenia wymiennika i wyciągania pozostałości po procesie spalania. Znaleźliśmy na to sposób – wreszcie jest tyle innych, ciekawszych i ważniejszych od czyszczenia Twojego kotła rzeczy które masz na głowie.. lub w sercu.

Services

Automatyczne odpopielanie

System automatycznego odpopielania w standardzie dla Twojego kotła SEKO Maxx LE i BAWARIA K5

Jako wyposażenie standardowe do każdego kotła SEKO zasilanego ekogroszkiem, antracytem czy koksem oferujemy Ci automatyczne odpopielanie z korpusu kotła do worka na popiół.

Urządzenie automatycznego odpopielania nie wymaga żadnej specjalnej obsługi, podwyższając tym samym komfort ogrzewania. Usuwanie popiołu przebiega w pełni automatycznie za pomocą przenośnika ślimakowego z przekładnią, usuwającego popiół z komory pod palnikiem do popielnika dodatkowego w regularnych odstępach czasu po 1, 3, 6, 12 lub 24 godzinach, według ustawienia dla konkretnego paliwa. Automatyczne usuwanie popiołu można według potrzeby włączyć również manualnie, wyłączając i włączając wyłącznik na kotle.

W przypadku, gdy worek na popiół jest zupełnie pełny, urządzenie odpopielające (ślimak) automatycznie się wyłączy i moduł odpopielania zacznie wydawać sygnał dźwiękowy. Urządzenie należy ponownie uruchomić po wyczyszczeniu popielnika zewnętrznego, wyłączając i włączając wyłącznik na kotle na 5 – 10 sekund.

System automatycznego odpopielania szacowany jest na rynku na kwotę ponad 2.000 zł – Ty dostajesz go od nas w prezencie!

Skontaktuj się z nami już teraz po szczegółowe informacje
Services
wymiennik

Komfortowe czyszczenie wymiennika, czyli środka kotła

System Clean Protect to również oczyszczanie wymiennika Twojego kotła,
które w wersji Premium przebiega automatycznie.

Czyszczenie wymiennika ograniczone do minimum

W zależności od modelu kotła system czyszczenia może być uruchamiany ręcznie – poprzez dźwignię lub automatycznie za pomocą napędu elektrycznego.

System wykorzystuje turbulizatory (ekonomizery) umieszczone w ciągach spalinowych kotła, które po wprawieniu w ruch pozwalają w komfortowy sposób oczyścić ściany wymiennika ciepła. Turbulizatory wywołują dodatkowo zawirowania spalin, przez co powodują zwiększenie odzysku ciepła ze spalin oraz ograniczają emisję pyłów do atmosfery.

W przypadku systemu uruchamianego automatycznie, istnieje możliwość szczegółowego zaprogramowania czasu i pory czyszczenia.

wymiennik