Piece i podgrzewacze cwu na ekogroszek – kotły podgrzewacze na ekogroszek SEKO

Piece kotły z zasobnikiem na ekogroszek

Piece i podgrzewacze cwu na ekogroszek – kotły opalane ekogroszkiem SEKO

Piece SEKO na ekogroszek stają się coraz bardziej popularne. Składa się na to wiele korzyści: wygoda użytkowania pieca z podajnikiem, ekonomiczne i wydajne paliwo, komfortowa obsługa – bez ciągłych wizyt w kotłowni. Pełny załadunek w piecach i podgrzewaczach cwu SEKO na ekogroszek wystarcza nawet na 7 dni. Kotły na ekogroszek i podgrzewacze cwu SEKO nie wymagają stałego rozpalania, a spalanie w piecu opalanym ekogroszkiem jest praktycznie bezdymowe. Szukasz takiego pieca? Zajrzyj na stronę w której prezentujemy najlepsze piece SEKO i podgrzewacze na ekogroszek – klik!

 

Piece na ekogroszek

Ekogroszek – nazwa handlowa określająca paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego przeznaczone do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Wytwarzany jest z wysokokalorycznego (≥24 MJ/kg) węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%), małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%) oraz niskiej spiekalności (RI < 10). Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Rozmiary ziaren w zakresie 5-25 mm pozwalają na stosowanie ekogroszku w automatycznych dozownikach węgla. Spalanie ekogroszku w zasilanych automatycznie palnikach retortowych, w porównaniu do spalania w kotłach rusztowych zasilanych ręcznie, powoduje obniżenie zawartości tlenku węgla, węglowodorów aromatycznych, dioksyn, furanów i pyłów w spalinach.

W handlu spotykane są podróbki ekogroszku składające się z miału węglowego niskiej jakości i lepiszcza, o znacznie gorszych parametrach grzewczych i emisyjnych. Wiele pieców deklaratywnie przeznaczonych do spalania ekogroszku umożliwia również spalanie dowolnego innego rodzaju paliwa.

SEKO z zasobnikiem – piece na ekogroszek, kotły na ekogroszek, piec na ekogroszek, kocioł opalany ekogroszkiem, podgrzewacze cwu zasypowe