BAWARIA K5 to kompaktowych wymiarów automatyczny kocioł z palnikiem retortowym przeznaczonym do spalania ekogroszku oraz koksu sortymentu groszek*.

Kotły wyposażone są w opatentowany palnik z obrotową dyszą powietrza, system łatwego czyszczenia oraz automatycznego odpopielania CLEAN PROTECT.

W TROSCE O ŚRODOWISKO

Kotły z 5. klasą i ecodesign

Kotły z podajnikiem BAWARIA K5 osiągają wysokie parametry spalania – potwierdzeniem tego faktu są certyfikaty wydane przez akredytowane laboratorium. Piece certyfikowane są podwójnie: potwierdzono ich wysoką sprawność i niską emisyjność zarówno przy zastosowaniu ekogroszku jak i przy spalaniu koksu.

Piec BAWARIA K5 jest pierwszym na rynku kotłem automatycznym przeznaczonym do spalania koksu któremu przyznano certyfikat ECODESIGN. Dbaj z nami o środowisko naturalne!

Na zakup kotłów SEKO BAWARIA K5 można otrzymać dofinansowanie w ramach Programów Ograniczania Niskiej Emisji. O szczegóły dopytaj w swoim Urzędzie Miasta/Gminy.

Ekologiczne spalanie koksu

Koks stanowi paliwo, które jest uzyskiwane poprzez wygrzewanie węgla kamiennego w wysokiej temperaturze (tzw. „koksowanie”), dzięki czemu węgiel zawarty w koksie uzyskuje znacznie większą czystość chemiczną – z surowego węgla kopalnianego usuwane są szkodliwe gazy, ciecze, substancje organiczne i inne łatwopalne substancje zanieczyszczające (np. siarka). Koks zawiera aż około 90 do 98% węgla pierwiastkowego i stąd wynika jego bardzo wysoka wartość opałowa i duża wydajność jako paliwa.

Koks spala się powoli i długo utrzymuje wysoką temperaturę, jest też wygodny w praktycznym użyciu. Do paleniska można rzadko dosypywać kolejne porcje koksu, który żarzy się od dołu. W odróżnieniu od innych odmian węgla, koks nie brudzi ani też zbytnio nie kurzy. W czasie palenia nie dymi, ponieważ nie zawiera już substancji lotnych czy smolistych – należy więc do czystych materiałów opałowych, minimalnie zanieczyszczających naturalne środowisko.

Piece do niewielkich kotłowni

Dzięki niewielkim gabarytom kotły z zasobnikiem BAWARIA K5 można zamontować w większości kotłowni – również w tych w których ze względu na ich małą powierzchnię montaż kotła z zasobnikiem pozostawał jedynie marzeniem.

Kotły występują w różnych odmianach handlowych – teraz możesz dobrać swoją własną wersję kotła.

wymiary

Opatentowany palnik obrotowy

BAWARIA K5 została wyposażona w innowacyjny i niezawodny palnik z obrotową dyszą powietrza, dzięki któremu użytkownik nie musi borykać się z uciążliwym problemem szlaki na obrzeżach palnika.

W wyniku obrotu dyszy powstałe w wyniku spiekania żużle są rozrywane i opadają do popielnika – następuje samooczyszczenie palnika.

Cicha praca motoreduktora

Kotły wyposażono w energooszczędne motoreduktory charakteryzujące się bardzo cichą pracą, z rewersem.

Innowacje

Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom których nie znajdziesz w konkurencyjnych produktach będziesz mieć więcej czasu dla siebie i swoich Bliskich. Użytkowanie kotła na paliwo stałe naprawdę nie musi być uciążliwe!

Zabezpieczenia

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika kotły BAWARIA K5 wyposażono w szeroki system zabezpieczeń: przed cofnięciem płomienia w retorcie, otwarciem klapy zasobnika, czujnik tlenku węgla (opcja).

Certyfikaty ekologiczne

Twój piec BAWARIA K5 to nowoczesny kocioł z niejednym certyfikatem potwierdzającym jego wysoką sprawność i niską emisyjność – kocioł spełnia m.in. wymogi dla kotłów klasy piątej wg PN-EN 303-5:2012 oraz ecodesign.

Gwarancja

Jesteśmy pewni naszego produktu. Bawaria K5 to m.in. 10 lat gwarancji na szczelność połączeń spawanych, 5 lat na wymiennik i 2 lata na osprzęt. Szczegółowe warunki gwarancji znajdziesz w zakładce Informacje – Warunki gwarancji.

Łatwe czyszczenie i automatyczne odpopielanie pieca

Kotły z podajnikiem serii BAWARIA K5 zostały wyposażone w system łatwego czyszczenia oraz automatycznego odpopielania Clean Protect.

Wysoka sprawność kotła

wysoka sprawność cieplna sięgająca 91% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin

Komfortowa obsługa

Kotły wyposażone są w zaawansowany, łatwy w obsłudze sterownik, energooszczędny cichy motoreduktor oraz system łatwego czyszczenia i odpopielania CLEAN PROTECT.

To więcej czasu dla Ciebie i Twoich Bliskich.

Ekonomiczna praca

klasa  efektywności  energetycznej A+

Wysoka jakość wykonania

wysoka jakość wykonania i długa żywotność wymiennika – wymiennik wykonany z atestowanej stali grubosci 6 mm, obudowa kotła malowana wysokiej klasy farbą proszkową

Prosty w obsłudze

Zaawansowany sterownik kotła

Piece BAWARIA K5 zostały fabrycznie wyposażone w jeden z najbardziej zaawansowanych sterowników na rynku. System TOUCH & PLAY z enkoderem zapewnia łatwą i przyjazną obsługę.

Sterownik kotła można rozszerzyć o moduł internetowy ecoNET300 oraz ecoSTER TOUCH (panel zdalnego sterowania pełniący również funkcję termostatu pokojowego).

ecoNET 300 (opcja) to zaawansowany moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzenia za pomocą komputera, telefonu czy tabletu przez Internet. Użytkownik ma dzięki temu możliwość sterowania parametrami regulacji temperatury w wybranych pomieszczeniach, pracą pomp, mieszaczy, wentylatorów oraz podglądu stanu pracy wybranego urządzenia

Istotną korzyścią z punktu widzenia użytkownika jest przejrzysta wizualizacja historii pracy urządzenia w postaci wykresów.

Użytkownik ustawia temperaturę pracy kotła, a pozostałe parametry (czas podawania, czas przerwy, siła nadmuchu) dobierane są automatycznie.

płynna ciągła regulacja wentylatorem nadmuchowym w pełnym zakresie oraz regulacja pogodowa obiegu c.o.

możliwość dołączenia drugiego panelu np. do pokoju

automatyczne utrzymanie zadanej temperatury w instalacji c.o. i CWU

Praca w trybie lato/zima

Funkcja priorytetu CWU lub pracy równoległej

możliwość współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kocioł olejowy lub gazowy)

dezynfekcja termiczna – ochrona przed bakteriami Legionelli

współpraca z termostatem pokojowym

zdalne sterowanie – możliwość sterowania i kontroli za pomocą urządzeń mobilnych niezależnie od swojej lokalizacji (opcja)

Funkcja ochrony pomp przed zastaniem

Kocioł dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb.

Różne warianty wykonania pieca i usytuowania zasobnika

Dostępne warianty kotłów serii BAWARIA K5

Każdy z nas jest inny – w trosce o jak najlepsze dopasowanie kotła do Twoich potrzeb oferujemy wersję standardową lub boczną. To Ty wybierasz jak umiejscowić zasobnik i z której strony wygodniej Ci będzie otwierać drzwiczki.

W wersji prostej czyszczaki znajdują się z tyłu kotła. Zasobnik paliwa może być umiejscowiony po prawej lub lewej stronie pieca.

Wyszczególnienie j.m. BAWARIA K5 18 BAWARIA K5 24
głębokość zestawu (A) mm
Szerokość zestawu (B) mm
szerokość czopucha (C) mm
średnica czopucha (D) mm
wysokość zestawu (H1) mm
wysokość kotła ze sterownikiem (H2) mm
wysokość do góry czopucha (H3) mm

W wersji bocznej czyszczaki znajdują się z boku kotła. Zasobnik paliwa może być umiejscowiony po prawej lub lewej stronie pieca.

Wyszczególnienie j.m. BAWARIA K5 18 BAWARIA K5 24
głębokość zestawu (A) mm
Szerokość zestawu (B) mm
szerokość czopucha (C) mm
średnica czopucha (D) mm
wysokość zestawu (H1) mm
wysokość kotła ze sterownikiem (H2) mm
wysokość do góry czopucha (H3) mm

Galeria zdjęć

Kotły c.o. z ecodesign BAWARIA K5

Piec serii BAWARIA K5 może pochwalić się nienaganną figurą przy zachowaniu ogromnej siły. Niewielkie gabaryty sprawiają że z łatwością można zainstalować ten kocioł w większości kotłowni w których zamontowanie pieca z podajnikiem było dotąd jedynie marzeniem.

Dane techniczne

Piece c.o. z ecodesign BAWARIA K5

wyszczególnienie j.m. BAWARIA k5 18 BAWARIA k5 24
zakres mocy cieplnej kotła (ekogroszek*/ koks*) kW 6.0 – 18 / 6.0 – 18 8.0 – 24 / 6.0 – 18
ogrzewana powierzchnia*** m2 do 210 do 270
sprawność kotła / sezonowa efekt. energet. ogrzew. pomieszczeń %
klasa kotła wg normy EN 303-5-2012 5 KLASA 5 KLASA
klasa energetyczna kotła / współczynnik efekt. energet.
(EEI)
A+ / A+ /
wymagany ciąg spalin Pa 10 -30 10 -30
pojemność wodna kotła dm3 54 54
Piece w piątej klasie kotły 5 klasa

Piece w piątej klasie emisji

Kotły SEKO Maxx spełniają restrykcyjne wymagania klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, emisji zanieczyszczeń oraz wymagań dotyczących bezpieczeństwa.

Głównym atutem nowego ekologicznego kotła jest niska emisja pyłów oraz dwutlenku węgla w porównaniu z kotłami niższej klasy.

Przy zakupie naszego kotła w klasie 5 można skorzystać z korzystnych dofinansowań.

Zabezpieczenie pieca co na węgiel ekogroszek

Zabezpieczenie kotła co w trosce o Użytkownika

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń – ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zasobnik opału wyposażony został w system wyrównywania ciśnienia i czujnik otwarcia klapy:  jest to zabezpieczenie przed cofaniem płomienia pełniące dodatkowo funkcję osuszania (przeciwdziałanie korozji); ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB

Polskie piece kotly

Produkt polski

Kotły produkowane w Polsce przez przedsiębiorstwo o kapitale w 100% polskim.

Automatyczne czyszczenie odpopielaie kotła c.o. pieca

Automatyczne odpopielanie kotła

Automatycznie czyszczenie kotła (pieca) z popiołu dzięki systemowi CLEAN Protect – popiół samoczynnie trafia do worka na popiół.

technologia produkcji kotłów c.o.

Innowacyjna technologia

Stałe unowocześnianie parku maszynowego sprawia, że nasze produkty charakteryzują się wysokimi standardami jakościowymi, które zostały potwierdzone licznymi nagrodami i certyfikatami. Podzespoły kotłów wycinane są za pomocą nowoczesnych wycinarek plazmowych, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo dużą precyzję cięcia blach kotłowych, a przede wszystkim uzyskanie dokładnych krawędzi umożliwiających idealne złożenie elementów.

W celu wyeliminowania większości połączeń spawanych, zastosowano operację gięcia za pomocą specjalnych pras krawędziowych CNC. Technologia ta pozwala uzyskać powierzchnie gięte o bardzo dużej trwałości, co w bardzo dużym stopniu wpływa na wydłużenie czasu eksploatacji kotła. Proces spawania jest w większości zrobotyzowany – warto wspomnieć że SEKO jako pierwszy producent w Polsce zastosowało roboty spawalnicze.

Proces malowania kotłów odbywa się w nowoczesnej kabinie lakierniczej, która zapewnia doskonałe warunki nanoszenia warstw lakierniczych. W ten sposób uzyskujemy wysoką estetykę wykonania, zarówno pod względem praktycznym jak i wizualnym.

awaryjne zasilanie pieca

Awaryjne zasilanie elektryczne

Grzałka elektryczna w standardzie – dzięki temu rozwiązaniu już nie musisz się martwić o to że w razie awarii silnika Twoja instalacja zamarznie. Obecnie SEKO Maxx jest jedynym kotłem w 5. klasie posiadającym awaryjne zasilanie.

Oszczędne kotły piece

Oszczędność energii

Piec wyposażony w energooszczędny osprzęt – w tym  motoreduktory charakteryzujące się cichą pracą i pozbawione drgań.

kotły piece przyjazne dla środowiska

Kotły przyjazne dla środowiska

Długo pracowaliśmy nad rozwiązaniem, które będzie bezpieczne dla Twojego zdrowia i naszej pięknej planety. Twój SEKO Maxx to kocioł który przeszedł gruntowne badania – w ich wyniku niezależny Instytut potwierdził wysokie parametry urządzenia, w tym bardzo niską emisję szkodliwych związków: na tyle niską iż urządzenie zostało zaklasyfikowane do piątej, najwyższej klasy zgodnie z najnowszą, bardzo wymagającą normą dotyczącą urządzeń zasilanych paliwami stałymi.

40 lat doświadczenia

Nasze kotły tworzymy z pasją od 40 lat.

palnik obrotowy do kotła pieca

Sercem kotła jest palnik obrotowy

Palnik do kotłów retortowych opatentowany przez Seko zapewnia wyższą sprawność spalania w porównaniu ze zwykłym palnikiem retortowym, eliminację problemu tworzenia się szlaki na obrzeżach palnika i zatykania otworów powietrza.

Palnik retortowy z obrotową dyszą powietrza to innowacyjne, chronione prawem patentowym rozwiązanie poprawiające komfort użytkowania kotłów z zasobnikiem. Powstałe w wyniku spiekania żużle są rozrywane, następuje samooczyszczanie się palnika i efektywniejsze spalanie. Obrotowa dysza paliwa posiada niezależny od ślimaka napęd.

kotły piece co gwarancja

120/24 miesiące gwarancji

Kotły objęte są 10-letnią gwarancją na szczelność połączeń spawanych wymiennika oraz 24 miesiącami gwarancji na osprzęt.

Transport kotła pieca c.o.

Bezpłatny transport

Nasze piece c.o. dostarczamy bezpłatnie na terenie kraju.

Kotły c.o. BAWARIA K5 - do pobrania

Broszura informacyjna

Ulotka informacyjna o kotłach BAWARIA K5

pobierz

Instrukcja obsługi

Dokumentacja techniczno - ruchowa kotła

pobierz

Karta katalogowa

Karta katalogowa i karta produktu

pobierz

Certyfikaty ekologiczne

Certyfikaty ekologiczne

pobierz

Translate »