Kotły na pelet Maxx Pelet

Kotły SEKO Maxx Pelet le to nowoczesna wersja kotłów z regulowanym procesem spalania. Produkowane w zakresie mocy od 12 do 38 kW piece przeznaczone są do spalania peletu (w tym peletu gorszej jakości) i agropeletu.

Zalety SEKO Maxx le to przede wszystkim wysoka funkcjonalność, bardzo prosta obsługa, niskie zużycie paliwa i niewielkie gabaryty (zespół z zasobnikiem o mocy 19 kW to zaledwie 85 cm szerokości, 75 cm głębokości i 104 cm wysokości).

Kotły posiadają certyfikat najwyższej klasy emisji – można na ich zakup ubiegać się o atrakcyjne dofinansowanie.

5. klasa to za mało? Kotły serii Maxx Pelet spełniają również wymagania ecodesign i należą do urządzeń klasy energetycznej A+.

Awaryjne zasilanie

Kotły peletowe SEKO Maxx Pelet wyposażone są w awaryjne zasilanie elektryczne – jest to najnowszy, innowacyjny pomysł by oszczędzić Użytkownikowi kłopotów w razie awarii urządzenia. Jest to też system zgodny z zapisami najnowszych przepisów.

Mobilność

Możliwość sterowania zdalnego przez internet sprawia że Użytkownik ma możliwość kontroli pracy urządzenia niezależnie od swojej lokalizacji.

Piece peletowe MAXX PELET

.. to oszczędność czasu!

Dzięki zastosowaniu obrotowej komory spalania SEKO  Maxx Pelet pracuje cały sezon bez konieczności czyszczenia palnika.

Kocioł sam się rozpala i wygasza, automatycznie oczyszcza się wymiennik i palnik kotła.

Piece Maxx Pelet to także oszczędność pieniędzy.

Pelet jest paliwem konkurencyjnym cenowo dla pozostałych paliw stałych, a w porównaniu z ogrzewaniem olejowym czy z wykorzystaniem gazu ziemnego ogrzewanie peletem może oznaczać aż 50% redukcję kosztów!

Komfort i wygoda

Kotły wyposażone są w samoczyszczący się palnik z obrotową komorą spalania oraz intuicyjny, zaawansowany technologicznie sterownik. Palnik nie wymaga codziennej obsługi: rozpalanie, proces spalania, wygaszanie i oczyszczanie
sterowane są automatycznie.

Czyste ogrzewanie

Pelet produkowany jest z czystych trocin drzewnych: nie brudzi, ma przyjemny wygląd i zapach, z jego spalania nie powstaje sadza ani smoła. Popiół pozostały po spalaniu można wykorzystać jako… nawóz.

Dzięki optymalnemu procesowi spalania emisja gazów w kotle Maxx Pelet jest minimalna, a emisję CO2 uznaje się za równą zero gdyż służy do odnowienia zasobów biomasy.

Bezpieczeństwo

Konstrukcja palnika oraz wymiennika kotła do minimum ograniczają ryzyko cofnięcia się płomienia. Zaawansowany sterownik nadzoruje pracę urządzenia i informuje o stanach alarmowych.

..czas na relaks

„Palę głównie pelletem i muszę przyznać że w porównaniu do ogrzewania zwykłym węglem to niebo a ziemia. Mam kocioł z podajnikiem, zapalarką, pogodówką i termostatem pokojowym i mam w końcu więcej czasu na relaks. Nie muszę ganiać rozpalać, dokładać co parę godzin i wybierać popiołu prawie codziennie. Przychodzę z pracy a w domu ciepło i przytulnie – od razu mogę prysznic wziąć bo woda ciągle ciepła. Do tego w kotłowni czyściutko a popiołu żona używa jako nawóz.

Wszyscy myślą że palenie pelletem to luksus ale jak ma się odpowiedni do tego kocioł to naprawdę nie wychodzi to dużo drożej niż ekogroszek.
Mam możliwośc spalania ekogroszku ale i tak grzeję tylko pelletem.”

- wypowiedź z forum internetowego firmy -

W TROSCE O ŚRODOWISKO

Kotły z 5. klasą i ecodesign

Kotły peletowe SEKO MAXX Pelet osiągają wysokie parametry spalania – potwierdzeniem tego faktu są certyfikaty wydane przez akredytowane laboratorium.

Dbaj z nami o środowisko naturalne!

Na zakup kotłów Maxx Pelet można otrzymać dofinansowanie w ramach Programów Ograniczania Niskiej Emisji. O szczegóły dopytaj w swoim Urzędzie Miasta/Gminy.

Galeria zdjęć

Kotły c.o. na pelet Maxx Pelet

Piec serii Maxx Pelet może pochwalić się nienaganną figurą przy zachowaniu ogromnej siły. Niewielkie gabaryty sprawiają że z łatwością można zainstalować ten kocioł w większości kotłowni w których zamontowanie pieca z podajnikiem było dotąd jedynie marzeniem.

Dane techniczne

Piece c.o. z ecodesign Maxx Pelet

wyszczególnienie j.m. Maxx Pelet 12 Maxx Pelet 15 Maxx Pelet 19 Maxx Pelet 25 Maxx Pelet 30
zakres mocy cieplnej kotła (ekogroszek*/ koks*) kW
ogrzewana powierzchnia*** m2
sprawność kotła / sezonowa efekt. energet. ogrzew. pomieszczeń %
klasa kotła wg normy EN 303-5-2012 5 KLASA 5 KLASA 5 KLASA 5 KLASA 5 KLASA
klasa energetyczna kotła / współczynnik efekt. energet.
(EEI)
A+ / A+ / A+ / A+ / A+ /
wymagany ciąg spalin Pa 18-30 18-30 18-30 18-30 18-30
pojemność wodna kotła dm3

Piece c.o. Maxx Pelet - do pobrania

Broszura informacyjna

Ulotka informacyjna

pobierz

Instrukcja obsługi

Dokumentacja techniczno - ruchowa kotła

pobierz

Karta katalogowa

Karta katalogowa i karta produktu

pobierz

Certyfikaty ekologiczne

Certyfikaty ekologiczne

pobierz

Translate »