pellet_pelet_kotly_co

Kotły na pelet - piece peletowe SEKO Maxx Pelet

Kotły SEKO Maxx Pelet le to nowoczesna wersja kotłów z regulowanym procesem spalania. Produkowane w zakresie mocy od 12 do 38 kW piece przeznaczone są do spalania peletu (w tym peletu gorszej jakości) i agropeletu.

Zalety SEKO Maxx le to przede wszystkim wysoka funkcjonalność, bardzo prosta
obsługa, niskie zużycie paliwa i niewielkie gabaryty (zespół z zasobnikiem o mocy 19 kW to zaledwie 85 cm szerokości, 75 cm głębokości i 104 cm wysokości).
Kotły posiadają certyfikat najwyższej klasy emisji – można na ich zakup ubiegać się o atrakcyjne dofinansowanie.

"Palę głównie pelletem i muszę przyznać że w porównaniu do ogrzewania zwykłym węglem to niebo a ziemia. Mam kocioł z podajnikiem, zapalarką, pogodówką i termostatem pokojowym i mam w końcu więcej czasu na relaks. Nie muszę ganiać rozpalać, dokładać co parę godzin i wybierać popiołu prawie codziennie. Przychodzę z pracy a w domu ciepło i przytulnie - od razu mogę prysznic wziąć bo woda ciągle ciepła. Do tego w kotłowni czyściutko a popiołu żona używa jako nawóz.
Wszyscy myślą że palenie pelletem to luksus ale jak ma się odpowiedni do tego kocioł to naprawdę nie wychodzi to dużo drożej niż ekogroszek.
Mam możliwośc spalania ekogroszku ale i tak grzeję tylko pelletem.”
(wypowiedź z forum budujemydom.pl)
Kotły piece na pelet pellet pelletowe

Piece peletowe Maxx Pelet charakteryzują się niewielkimi gabarytami z zachowaniem wysokiej funkcjonalności. Obsługa kotła sprowadza się do minimum.

Kotły na pelet SEKO Maxx Pelet fabrycznie wyposażone są w system automatycznego czyszczenia wymiennika oraz palnika.

This is custom heading element

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

This is custom heading element

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

This is custom heading element

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zasilanie awaryjne w standardzie

Zgodnie z zapisami normy PN EN 303-5:2012 kocioł w 5tej – najwyższej – klasie nie może być wyposażony w ruszt awaryjny. Zamiast rusztu w piecu SEKO Maxx LE jako pierwsza firma na rynku zastosowaliśmy inne rozwiązanie: wyposażyliśmy Twój kocioł w awaryjne zasilanie elektryczne w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Innowacyjne rozwiązania

palnik z obrotową dyszą, fuzzy logic, clean protect - dla wygody Użytkownika

efekt wieloletnich poszukiwań

od 40 lat słuchamy naszych Klientów i wychodzimy naprzeciw Ich potrzebom.

minimalizacja kosztów

Seko Maxx to nie tylko atrakcyjna cena zakupu - dołożylismy wszelkich starań abyś jak najwięcej zaoszczędził na ogrzewaniu Twojego domu. Dodatkowo dzięki temu iż piec posiada certyfikat 5. klasy możesz uzyskać korzystne dofiannsowanie.

Twój czas jest dla nas ważny

Prostota obsługi i innowacyjne systemy wspomagające pracę urządzenia - wszystko z myślą o tym byś wreszcie mógł odpocząć.

w trosce o naszą Planetę

Seko Maxx został gruntownie przebadany i certyfikowany zgodnie z ostrymi wymaganiami normy 303-5:2012. Dbaj z nami o środowisko!

5 klasa kotłów na ekogroszek
Piece ze zbiornikiem na ekogroszek

Piece do małych kotłowni

Dzięki niewielkim gabarytom kotły SEKO Maxx Pelet można zamontować w większości kotłowni – również w tych w których ze względu na ich małą powierzchnię montaż kotła z zasobnikiem pozostawał jedynie marzeniem.

Kotły c.o. z dopłatą

Kocioł przyjazny Użytkownikowi..
i środowisku!

Czy urządzenia grzewcze opalane paliwami stałymi mogą być przyjazne dla środowiska naszych miast i nie szkodzić naszemu zdrowiu? Mogą! ..ale tylko te urządzenia które – tak jak SEKO Maxx LE – po przejściu badań zostaną zaklasyfikowane do 5. , najwyższej klasy według normy 303-5:2012. Na rynku wciąż niewiele jest takich kotłów, a na ich tle Twój Maxx wyróżnia się niewielkimi gabarytami bez strat dla mocy oraz wieloma udogodnieniami.

Automatyczne czyszczenie pieca

Kotły Seko Maxx wyposażyliśmy w prawdziwe automatyczne odpopielanie – system Clean Protect. Dzięki niemu eksploatacja pieca stała się o wiele lżejsza, a Twoja kotłownia może pozostawać czysta. Popiół usuwany jest do worka na popiół, nie trzeba go przesypywać, wysypywać, odkurzać – wymieniasz worek.. i gotowe!

Automatyczne czyszczenie odpopielanie pieca

Rewwelacyjny palnik

SEKO Maxx wyposażylismy w prawdopodobnie najlepszy palnik na rynku wyposażony w obrotową dyszę powietrza oraz pazur zgarniający. Zastosowanie tego rozwiązania oznacza eliminację problemów związanych ze szlaką.

Zobacz film pokazujący działanie naszego palnika obrotowego – kliknij na obrazek poniżej:

Piece c.o. na dotacje

Pracą kotła sterujesz za pomocą inteligentnego regulatora – komputera najnowszej generacji zapewniącego łatwą i przyjazną obsługę. Regulator steruje pogodowo obiegiem bezpośrednim co, zaworem trójdrogowym lub czterodrogowym oraz przygotowaniem CWU. Istnieje możliwość wyboru algorytmów pracy: tradycyjnego lub INDIVIDUAL FUZZY LOGIC (ustawienia zaprogramowane automatycznie).

Automatyczne czyszczenie wymiennika

Kotły Seko Maxx wyposażyliśmy w prawdziwe automatyczne czyszczenie wymiennika. Dzięki niemu eksploatacja pieca stała się o wiele lżejsza, a o skrobaczkach i pogrzebaczach możesz zapomnieć. W zadanych odstępach czasowych system czyszczenia wymiennika uruchomi się automatycznie, a pozostałości po czyszceniu zostaną usunięte za pomocą Clean Protect do worka na popiół.

Piece c.o. łatwa prosta obsługa

Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom których nie znajdziesz w konkurencyjnych produktach będziesz mieć więcej czasu dla siebie i swoich Bliskich. Użytkowanie kotła na paliwo stałe naprawdę nie musi być uciązliwe!

SEKO Maxx
Pelet

Seko Maxx może pochwalić się nienaganną figurą przy zachowaniu ogromnej siły. Niewielkie gabaryty sprawiają że z łatwością można zainstalować ten kocioł w większości kotłowni w których zamontowanie pieca z podajnikiem było dotąd jedynie marzeniem.

Zasilanie awaryjne w standardzie.

Sterownik najnowszej generacji z trybem fuzzy logic (automatyczny dobór parametrów pracy kotła)

Wysokie parametry pracy oraz jakość wykonania potwierdzona certyfikatami wydanymi przez niezależne jednostki badawcze.

Piece c.o. na dotacje

Prosta obsługa

Wysoka jakość wykonania

Piece w piątej klasie SEKO Maxx - dane techniczne

 zakres mocy cieplnej kotłakW
powierzchnia ogrzewana*m2do 120do 150do 180do 230do 280do 350
klasa kotła wg PN-EN 303-5:20125 (najwyższa)
wymagany ciąg spalinPa10-30
napięcie zasilaniaV230
maksymalna temperatura wodyoC90
minimalna temperatura powrotuoC50
max dopuszczalne ciśnienie roboczeMpa0,15
pojemność wodna kotładm3505465707480
średnica czopuchamm130130160160160160
zasilanie awaryjneW200020004000400060006000
Wymiary kotła SEKO Maxx le
Wyszczególnieniej.m.SEKO Maxx 14SEKO Maxx 17SEKO Maxx 20SEKO Maxx 25SEKO Maxx 30SEKO Maxx 40
 długość zestawu (A)mm135013501400140014501700
 głębokość zestawu (B)mm550550550550550600
wysokość (C)mm120012001200120012001400
wysokość do czopucha (D)mm110011001100110012001350
szerokość kotła (E)mm

Rozwiązania chronione prawem patentowym

Twój SEKO Maxx to innowacyjny kocioł nowej generacji wyposażony w szereg rozwiązań chronionych prawem patentowym. Ochronie podlega m.in. konstrukcja wymiennika, palnik, system czyszczenia kotła i system odpopielania. Tych ułatwiających obsługę kotła rozwiązań nie znajdziesz u innych producentów.

Piece w piątej klasie kotły 5 klasa

Piece w piątej klasie emisji

Kotły SEKO Maxx spełniają restrykcyjne wymagania klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, emisji zanieczyszczeń oraz wymagań dotyczących bezpieczeństwa.

Głównym atutem nowego ekologicznego kotła jest niska emisja pyłów oraz dwutlenku węgla w porównaniu z kotłami niższej klasy.

Przy zakupie naszego kotła w klasie 5 można skorzystać z korzystnych dofinansowań.

Polskie piece kotly

Produkt polski

Kotły produkowane w Polsce przez przedsiębiorstwo o kapitale w 100% polskim.

kotły piece co gwarancja

120/24 miesiące gwarancji

Kotły objęte są 10-letnią gwarancją na szczelność połączeń spawanych wymiennika oraz 24 miesiącami gwarancji na osprzęt.

Automatyczne czyszczenie odpopielaie kotła c.o. pieca

Automatyczne czyszczenie palnika pieca

Automatycznie czyszczenie palnika kotła (pieca).

technologia produkcji kotłów c.o.

Innowacyjna technologia

Stałe unowocześnianie parku maszynowego sprawia, że nasze produkty charakteryzują się wysokimi standardami jakościowymi, które zostały potwierdzone licznymi nagrodami i certyfikatami. Podzespoły kotłów wycinane są za pomocą nowoczesnych wycinarek plazmowych, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo dużą precyzję cięcia blach kotłowych, a przede wszystkim uzyskanie dokładnych krawędzi umożliwiających idealne złożenie elementów.

W celu wyeliminowania większości połączeń spawanych, zastosowano operację gięcia za pomocą specjalnych pras krawędziowych CNC. Technologia ta pozwala uzyskać powierzchnie gięte o bardzo dużej trwałości, co w bardzo dużym stopniu wpływa na wydłużenie czasu eksploatacji kotła. Proces spawania jest w większości zrobotyzowany – warto wspomnieć że SEKO jako pierwszy producent w Polsce zastosowało roboty spawalnicze.

Proces malowania kotłów odbywa się w nowoczesnej kabinie lakierniczej, która zapewnia doskonałe warunki nanoszenia warstw lakierniczych. W ten sposób uzyskujemy wysoką estetykę wykonania, zarówno pod względem praktycznym jak i wizualnym.

awaryjne zasilanie pieca

Awaryjne zasilanie elektryczne

Grzałka elektryczna w standardzie – dzięki temu rozwiązaniu już nie musisz się martwić o to że w razie awarii silnika Twoja instalacja zamarznie. Obecnie SEKO Maxx jest jedynym kotłem w 5. klasie posiadającym awaryjne zasilanie.

Oszczędne kotły piece

Oszczędność energii

Piec wyposażony w energooszczędny osprzęt – w tym  motoreduktory charakteryzujące się cichą pracą i pozbawione drgań.

kotły piece przyjazne dla środowiska

Kotły przyjazne dla środowiska

Długo pracowaliśmy nad rozwiązaniem, które będzie bezpieczne dla Twojego zdrowia i naszej pięknej planety. Twój SEKO Maxx to kocioł który przeszedł gruntowne badania – w ich wyniku niezależny Instytut potwierdził wysokie parametry urządzenia, w tym bardzo niską emisję szkodliwych związków: na tyle niską iż urządzenie zostało zaklasyfikowane do piątej, najwyższej klasy zgodnie z najnowszą, bardzo wymagającą normą dotyczącą urządzeń zasilanych paliwami stałymi.

40 lat doświadczenia

Seko powstało w czerwcu 1976 r. – kotły tworzymy z pasją od 40 lat.

palnik obrotowy do kotła pieca

Sercem kotła jest palnik obrotowy

Palnik do kotłów retortowych opatentowany przez Seko zapewnia wyższą sprawność spalania w porównaniu ze zwykłym palnikiem retortowym, eliminację problemu tworzenia się szlaki na obrzeżach palnika i zatykania otworów powietrza.

Palnik retortowy z obrotową dyszą powietrza to innowacyjne, chronione prawem patentowym rozwiązanie poprawiające komfort użytkowania kotłów z zasobnikiem. Powstałe w wyniku spiekania żużle są rozrywane, następuje samooczyszczanie się palnika i efektywniejsze spalanie. Obrotowa dysza paliwa posiada niezależny od ślimaka napęd.

Zabezpieczenie pieca co na węgiel ekogroszek

Zabezpieczenie kotła co w trosce o Użytkownika

Kocioł posiada szereg czujników i zabezpieczeń – ważna zaleta z punktu bezpiecznego użytkowania kotła. Zasobnik opału wyposażony został w system wyrównywania ciśnienia i czujnik otwarcia klapy:  jest to zabezpieczenie przed cofaniem płomienia pełniące dodatkowo funkcję osuszania (przeciwdziałanie korozji); ogranicznik temperatury bezpieczeństwa STB

Transport kotła pieca c.o.

Bezpłatny transport

Nasze piece c.o. dostarczamy bezpłatnie na terenie kraju.

Cennik pieców SEKO Maxx le

Cennik kotłów SEKO Maxx

Inteligentne sterowanie pracą pieca

Seko Maxx został fabrycznie wyposażony w jeden z najbardziej zaawansowanych sterowników na rynku. System TOUCH & PLAY z enkoderem zapewnia łatwą i przyjazną obsługę.

Niektóre z realizowanych funkcji:
INDIVIDUAL FUZZY LOGIC – ustawiana jest tylko temperatura, pozostałe parametry są wyznaczane automatycznie
płynna ciągła regulacja wentylatorem nadmuchowym w pełnym zakresie oraz regulacja pogodowa obiegu c.o.
możliwość dołączenia drugiego panelu np. do pokoju
ustawianie oddzielnych przedziałów czasowych
o innych temperaturach dla obiegu bezpośredniego c.o. i obiegu z mieszaczem w dni robocze i weekendy
automatyczne utrzymanie zadanej temperatury
w instalacji c.o. i CWU; funkcja priorytetu CWU lub pracy równoległej; praca w trybie LATO / ZIMA
możliwość współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kocioł olejowy lub gazowy)
dezynfekcja termiczna – ochrona przed bakteriami Legionelli
współpraca z termostatem pokojowym, funkcja ochrony pomp przed zastaniem
system zabezpieczania przed cofnięciem płomienia w retorcie; sygnalizacja stanów alarmowych

Sterownik kotła można rozszerzyć o moduł internetowy ecoNET300 oraz ecoSTER TOUCH (panel zdalnego sterowania pełniący również funkcję termostatu pokojowego).

ecoNET 300 (opcja) to zaawansowany moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzenia za pomocą komputera, telefonu czy tabletu przez Internet. Użytkownik ma dzięki temu możliwość sterowania parametrami regulacji temperatury w wybranych pomieszczeniach, pracą pomp, mieszaczy, wentylatorów oraz podglądu stanu pracy wybranego urządzenia

Istotną korzyścią z punktu widzenia użytkownika jest przejrzysta wizualizacja historii pracy urządzenia w postaci wykresów.

Film instruktażowy sterownika – kliknij niżej:

Translate »